Projekt Dominno

Projekt DOMINNO

Projekt „Dominno“ powstał z myślą o nowych trendach dotyczących redukcji emisji CO2. Jest dedykowany lokalizacjom z wystarczającymi zasobami wiatru oraz słońca. Również wersja on-grid bez samowystarczalności energetycznej, wpisuje się w dążenie ludzi do nowoczesnych, przejrzystych form mieszkalnych z wykorzystaniem stali oraz szkła jako podstawowych budulców (nadających się do recyklingu i tym samym zmniejszających globalny ślad CO2).

Wymiary modułów:
  • Długość całkowita: 11600 mm
  • Długość modułu bez tarasów: 9000 mm
  • Szerokość modułu: 2440 mm
  • Szerokość jedno-modułowego budynku: 3000 mm
  • Wysokość wewnętrzna: 2600 mm
Nowoczesny budynek modułowy o lekkiej konstrukcji bez fundamentów
Nowoczesne wnętrze budynku kontenerowego ze ścianą z drewna i kominkiem
Konstrukcja
Konstrukcja oparta jest na ciężkiej stalowej ramie ocynkowanej ogniowo. Opcjonalnie hybrydowa wersja Zero-Energy z fotowoltaicznymi panelami wtopionymi w konstukcję dachu modułu lub carportu (2.8 kW) + pionowa turbina wiatrowa (2.8 kW) + bank energii (7.5 kWh).
Całość powstaje w naszej fabryce (w opcjach wykończenia deweloperskiej lub „pod klucz“) w 3 miesiące a montaż w miejscu docelowym trwa ok. 3 dni. Cała konstrukcja, użyte materiały oraz technika są Made in Europe.
Konstrukcja budynku modułowego ze stalowej ramy i duże przeszklenia
Podłoga
Podłogę obiektu stanowi rama stalowa ocynkowana lub malowana podkładem i farbą dwuskładnikową.Wypełnienie ramy to kształtowniki stalowe i drewno konstrukcyjne c24. Dzięki takiemu rozwiązaniu podłoga jest mocna i pozbawiona mostków termicznych.
Spód podłogi stanowi blacha Alu-cynk 0,5 mm chroniąca przed gryzoniami. Wewnątrz znajduje się ocieplenie z wełny mineralnej o grubości 200 mm. Przenikalność cieplna całej podłogi to U=019W/m2xK.
Posadzka zbudowana jest z dwóch płyt cementowo-wiórowych o łącznej grubości 40 mm. Wykończenie podłogi to naturalna deska bambusowa 20 mm, a w łazience znajdują się płytki z trawertynu, dzięki takiemu wykończeniu z naturalnych materiałów, każdy dom cechuje się niepowtarzalnym wzorem.
Podłoga budynku modułowego zrobiona z deski drewnianej
Dach
Konstrukcja dachu wykonana jest z kształtowników stalowych ocynkowanych lub pomalowanych dwuskładnikowym podkładem i farbą nawierzchniową. Cała konstrukcja posiada wypełnienie ze stali i drewna konstrukcyjnego c24 . Połączenie drewna ze stalą powoduje zwiększenie nośności dachu, który może stanowić bazę pod taras lub kolejne piętro.
Dach pozbawiony mostków termicznych, ocieplony jest wełną mineralną o grubości 250 mm i matą termoizolacyjną odbijającą promienie słoneczne i zatrzymującą ciepło aż do 85%ą. Przenikalność dachu to U=0,15 W/m2xK.
Pokrycie dachu stanowi blacha Alu-cynk. Spusty rynnowe ukryte są w słupach narożnych przez co pozostają one niewidoczne z zewnątrz. Sufit wykonany został z dwóch płyt gipsowych pomalowanych farbą akrylową.
Dach budynku modułowego zrobiony z blachy i daszek ze szkła
Ściany i elewacja
Ściana warstwowa z wkładem z piany poliuretanowej zamknięto-komorowej o przenikalności U=0,19 W/m2xK. Wewnętrzna strona wykończona w dwóch płytach gipsowych.
Elewację modułów stanowią płyty kompozytowe typu Bond oraz płyty HPL charakteryzujące się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. Elewacja montowana do konstrukcji modułów na pod-konstrukcji aluminiowej to jedno z modniejszych rozwiązań, które cieszy się popularnością dzięki bezobsługowemu użytkowaniu.
Nowoczesna elewacja budynku modułowego zrobiona z płyt kompozytowych i płyt HPL
Ścianki działowe
Zbudowane z systemowych profili stalowych wypełnionych aku-płytą 100 mm w celu zredukowania hałasu pomiędzy pomieszczeniami obite są podwójnymi płytami gipsowymi i pomalowane farbą akrylową. W łazience ściany pokryte są kamiennymi płytkami z trawertynu.
Okna i drzwi
Zewnętrzne okna typu FIX - nieotwierane, UR - uchylno rozwierane, HS – przesuwne i Harmonijkowe wykonane z profili aluminiowych Aluprof MB86. Wkłady 3 szybowy o przenikalności cieplnej U=0,5 W/m2xK.
Drzwi zewnętrzne wejściowe również są wykonane z profili Aluminiowych Aluprof MB86 z wkładem 3 szybowym.
Drzwi zewnętrzne do pomieszczenia technicznego stalowe, które od strony zewnętrznej zostały pokryte kompozytem aluminiowym typu Bond. Wewnętrzne drzwi marki Porta Focus premium 4A.
Duże okna przesuwne HS w budynku modułowym z roletami
Taras i Daszek
Główną konstrukcję stanowi stal ocynkowana lub pomalowana podkładem i farbą dwuskładnikową.
Taras wyłożony został deską kompozytową PWC przez co nie wymaga impregnacji i pozwala cieszyć się wyglądem przez długi czas.
Podbicie daszku stanowi płyta kompozytowa typu Bond wykonana z okładzin aluminiowych.
Taras domu na wodzie z deski kompozytowej PWC przypominającej drewno
Elektryka
Rozprowadzona w całym obiekcie w ścianach i suficie w rurze pcv karbowanej.
Kompletna rozdzielnica z instalacją oświetleniową, gniazdami wtykowymi instalacją połączeń wyrównawczych, nisko-prądowych oraz uziomu.
Oświetlenie zewnętrzne w postaci taśm led na daszku z przodu i tyłu.
Wentylacja
Mechaniczna w postaci rekuperacji z odzyskiem ciepła. W łazience znajduje się wyciąg mechaniczny
Woda – kanalizacja i wyposażenie
Woda rozprowadzona w obiekcie rurami typu PEX 20. Zarówno podejście wody jaki i odpływy kanalizacyjne znajdują się w podłodze.
Łazienka wyposażona w miskę WC podtynkową marki Grohe, umywalkę nablatową wraz baterią marki Grohe oraz szklany prysznic z niskim brodzikiem i baterią prysznicową marki Grohe.
Kuchnia uzbrojona w zawory z wodą i odpływ.
Nowoczesna łazienka wyłożona płytkami kamiennymi w budynku modułowym
Ogrzewanie i chłodzenie
Grzejnik elektryczny ręcznikowy w łazience.Grzejniki sufitowe promienniki podczerwieni. Klimatyzator typu split z funkcją grzania i chłodzenia marki Mitsubishi o mocy 3,5 KW.
Stan deweloperski
W stanie deweloperskim budynek nie posiada: wykończonej podłogi, płytek kamiennych na ścianach w łazience, drzwi wewnętrznych, lamp, gniazdek i włączników wewnętrznych, wyposażenia łazienki (prysznic, miska WC i umywalki z szafką).
syrek-group

Masz pytania?
Chętnie odpowiemy na wszystkie!

Kontakt